Posuvné dveře

Posuvné dveře na zeď

Komplet se skládá z posuvných dveří, garnýže s pojízdným mechanismem a průchozí (tzv. slepé) zárubně.  Garnýž je tvořena krabicovým otevřeným profilem a je určená k montáži nad slepou obložkovou zárubeň nebo nad hladký dveřní otvor. Pro uzamykatelné posuvné dveře je dodáván sloupek, jehož povrch je shodný s dezénem slepé zárubně. Mušle na posuvné dveře mohou být dřevěné (v odstínech dub, jasan, buk a mahagon) nebo kovové (mosaz lesk, chrom lesk, nikl satinovaný,černá barva). Pro uzamykatelné dveře lze použít pouze mušle kovové. Čelo zámku bude ve stejném odstínu jako mušle a zámek může být obyčejný, vložkový nebo WC zámek. Vodící lišta pro pojezd posuvných dveří na stěnu se dodává v délce dvojnásobku šířky posuvných dveří.

Komplet posuvných dveří lze vybavit automatickým dojezdem dveří. Dveře není třeba zavírat až do kraje, automaticky a bezhlučně dojedou až do konce.

Dveře posuvné do stavebního pouzdra

Tyto posuvné dveře se liší od posuvných dveří na stěnu rozměrem. Šířka dveří bude jmenovitý rozměr dveří + 5 cm (např. šířka dveří posuvných do stavebního pouzdra 60/197 bude 65 cm), výška dveří bude 198,5 cm.Na stavební pouzdra ECLISSE a JAP dodáváme i obložkové zárubně na pouzdro.

STAVEBNÍ POUZDRA

Stavební pouzdro je kapsa do zdi pro posuvné dveře. Ve skutečnosti nezajíždí dveře do zdi přímo, ale je nutné použít toto pouzdro, které zajistí správné vedení dveří v jeho kolejnici. Použití je možné pro zděnou, tak i pro sádrokatonovou příčku. Samozřejmě je možná varianta jak pro dveře jednokřídlé, tak i pro dvoukřídlé. U druhé varianty je více způsobu otevírání dveří. Křídla mohou zajíždět každé na svojí stranu, ale obě pouze k jedné straně.

Prohlédněte si katalog stavebních pouzder JAP

Tato pouzdra se vyrábí pro dvě síly takzvané dokončené příčky. Spíše je ale důležité znát typ dveří, které budou v pouzdře použity. V síle 100mm jsou určené pro rámové nebo celoskleněné dveře. Síla pouzdra na 125mm se používá hlavně pro dveře, které mají kombinaci dřeva a skla, kde jsou kolem skleněné výplně zasklívací lišty.

Typy stavebních pouzder:

Jednokřídlé pouzdro

_MIM0910

Dvoukřídlé pouzdro s klasickým otevíráním křídel, kde každé zajíždí ke své straně.

MIM_0003